Czesko-polskie spotkanie studentów

25.04.2024 r. w ramach zajęć z nauki praktycznej języka czeskiego odbyło się spotkanie studentów III roku, uczących się języka czeskiego z czeskimi studentkami – Haną Schořovą (polonistyka i rusycystyka) oraz Anną Marią Sochorovą (dziennikarstwo) – z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, które w semestrze letnim przebywają na Wydziale Filologicznym UŁ w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Hana i Anna Maria przedstawiły łódzkim studentom czeski system edukacji, rozwinęły skróty tytułów naukowych, funkcjonujących w Republice Czeskiej, a także zaprezentowały Uniwersytet Palackiego oraz kierunki, na których studiują. W drugiej części polscy studenci zadawali pytania gościom i dyskutowali o realiach studiowania w Polsce oraz Republice Czeskiej. Spotkanie zakończyło się wymianą kontaktów między studentami i pamiątkowym zdjęciem.

Organizatorem spotkania był dr Piotr Kręzel. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją:

zdjęciezdjęciezdjęcie