Katedra Filologii Słowiańskiej w ramach Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ, w którym wzięli udział wykładowcy z KFS oraz studenci z Koła Naukowego Slawistów im. Św. Św. Cyryla i Metodego UŁ.

Stoisko filologii słowiańskiej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Licealiści poznali lepiej Bułgarię, Republikę Czeską, Serbię, Słowenię i nasz kierunek. Slawiści częstowali gości smacznymi bałkańskimi i czeskimi potrawami, w konkursach można było wygrać ciekawe nagrody.

Mgr Sanja Miletić zaprezentowała interesujące pułapki językowe, dr Piotr Kręzel opowiedział o wynalazkach bułgarskich, serbskich, czeskich i słoweńskich, a mgr Lech Ceran przedstawił muzykę hip-hopową z Bułgarii, Czech, Serbii i Słowenii. Podczas prowadzenia warsztatów przy stoisku czuwała mgr Steliana Aleksandrova.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym studentom oraz wykładowcom Katedry, a także wszystkim naszym gościom!