Łódzcy slawiści na Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego UŁ

Wykładowcy Katedry Filologii Słowiańskiej UŁ oraz studenci z Koła Naukowego Slawistów im. Św. Św. Cyryla i Metodego UŁ wezmą udział w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego UŁ zaplanowanym na 22.03.2024 r.

W ramach tego wydarzenia odbędą się następujące zajęcia:

• Nie o to mi chodziło! (fałszywi przyjaciele tłumacza w języku polskim, serbskim, bułgarskim, słoweńskim i czeskim)
  • Koło, horo, raczenica (warsztaty tańców bułgarskich i serbskich)
  • Jak mówi krecik lub dlaczego komunikacja jest ważna? (nauka wymowy podstawowych czeskich zwrotów, pozdrowień, nazw zwierząt i ubrań).

Przy stoisku filologii słowiańskiej będzie można wziąć udział w konkursach i wygrać ciekawe nagrody. Licealiści dowiedzą się więcej o naszym kierunku, o Bułgarii, Republice Czeskiej, Serbii i Słowenii oraz będą mieli możliwość spróbowania smacznych potraw.