Słowianie. Historia, kultury i języki

W Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego ukazała monografia autorstwa prof. Marcello Garzaniti z Uniwersytetu we Florencji pt. "Słowianie. Historia, kultury i języki". Jest to polski przekład książki wydanej we Włoszech w roku 2013 (I wydanie) i 2019 (II wydanie).

Tłumaczenia na język polski dokonały związane z Instytutem Romanistyki UŁ dr Justyna Groblińska, dr Katarzyna Kowalik i dr Aleksandra Makowska-Ferenc, natomiast redakcją naukową zajmowali się pracownicy Katedry Filologii Słowiańskiej UŁ oraz Centrum Ceraneum UŁ: prof. Zofia A. Brzozowska, dr Piotr Kręzel, dr Jan M. Wolski, przy udziale dr. Marka Majera.

Inicjatorem wydania polskiego przekładu książki był prof. Georgi Minczew, koordynatorem procesu tłumaczenia - prof. Artur Gałkowski.

okładka