Spotkanie z Dragicą Rajčić Holzner - fotorelacja

10 maja 2023 r. odbyło się spotkanie studentów łódzkiej slawistyki uczących się języka serbskiego z chorwacko-szwajcarską pisarką, Dragicą Rajčić Holzner - autorką takich prac jak Post bellum (2000), Buch von Glück (2004), Liebe um Liebe (2020). Dragica Rajčić Holzner przebywa na Uniwersytecie Łódzkim na zaproszenie Instytutu Filologii Germańskiej UŁ.

Głównym punktem spotkania była rozmowa dr Milijany Simonović z zaproszoną artystką. Studenci mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania dialogu uczestniczek, prowadzonego równolegle w języku chorwackim i serbskim. Dyskusja dotyczyła zarówno kondycji współczesnej literatury, jak i różnych problemów poruszanych w książkach Dragicy Rajčić Holzner.

Rozmowa wzbudziła duże zainteresowanie wśród studentów, co przełożyło się na liczne pytania do pisarki. W ostatniej części spotkania p. Piotr Liban - przewodniczący Koła Naukowego Slawistów UŁ - zaprezentował w języku serbskim Katedrę Filologii Słowiańskiej UŁ oraz studencką działalność naukową i popularnonaukową.

Spotkanie zostało zorganizowane przez dr Milijanę Simonović i dr. Piotra Kręzla.