Studenci łódzkiej slawistyki w Galerii Imaginarium

16 marca 2023 r. studenci filologii słowiańskiej UŁ odwiedzili Galerię Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury, gdzie aktualnie znajduje się wystawa prac łódzkiego artysty Jacka Świgulskiego. Wizyta, zorganizowana z inicjatywy dr Milijany Simonović, była częścią zajęć w ramach praktycznej nauki języka serbskiego. Zadaniem studentów było kreatywne wykorzystanie języka, którego się uczą – w kluczu intermedialnym i intertekstualnym. Tworzyli zatem swoje opowieści inspirowane realnymi i „wewnętrznymi” pejzażami oglądanych dzieł. Wyobrażony wędrowca przemieszczał się przez różne przestrzenie i opisywał nie tylko to, co widzi, ale również to, co odczuwa. Obrazy Jacka Świgulskiego były doskonałą inspiracją do realizacji takich ćwiczeń.