Studenci slawistyki z UŁ laureatami w międzynarodowym konkursie przekładowym

Z radością przekazujemy informację o tegorocznych sukcesach studentów łódzkiej slawistyki w międzynarodowym Konkursie Translatorskim „Transformacje 2024” („Трансформации 2024”), zorganizowanym przez Uniwersytet im Św. Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie (Bułgaria) (Филологически факултет, ВТУ "Св. св. Кирил и Методий").

Nazar Svitlozarov z 1. roku I stopnia zajął 1. miejsce w kategorii „Przekład poezji z języka bułgarskiego na język obcy”. Jest to imponujące osiągnięcie, ponieważ tłumaczył z języka obcego na język obcy.

Julia Piłat z 2. roku II stopnia zajęła 2. miejsce w kategorii „Przekład prozy z języka bułgarskiego na język obcy”. Julia była laureatką również w poprzednich edycjach konkursu.

W konkursie translatorskim „Transformacje 2024” uczestniczyło 216 studentów (w tym 18 z Polski).

Studenci filologii słowiańskiej UŁ pracowali nad przekładami pod kierunkiem wykładowczyni języka bułgarskiego mgr Steliany Aleksandrovej oraz prof. Małgorzaty Skowronek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ВТУ | Филологически факултет | Резултати от Девети международен конкурс по превод „Трансформации 2024“ (uni-vt.bg)