Student łódzkiej slawistyki na spotkaniu zespołów folklorystycznych w Bułgarii

Na studiach slawistycznych nasi studenci mogą realizować nie tylko swoje pasje i zainteresowania filologiczne.

Student trzeciego roku łódzkiej slawistyki Maciej przebywa obecnie w Bułgarii, gdzie w ramach programu Erasmus+ realizuje praktyki w Centrum Badań Cyrylo-Metodejskich Bułgarskiej Akademii Nauk (Кирило-Методиевски научен център при БАН (kmnc.bg)). Na samym początku pobytu w Sofii zapisał się do grupy tanecznej „Севдице” (Школа за Народни Танци СЕВДИЦЕ/Sevdice), specjalizującej się w bułgarskich tańcach ludowych.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 29 kwietnia w rejonie Panczarewo (obwód sofijski) zorganizowane zostało spotkanie poświęcone tańcom ludowym, w którym uczestniczyło wiele zespołów z różnych państw regionu. Wśród uczestników była również grupa „Севдице”, z Maciejem w składzie.

Serdecznie gratulujemy!

zdjecie